Elektra

Beskrivelse kommer snart

Navn: Zkrubbe´s Elektra
Race: Dansk/Svensk Gårdhund
Født: 06.11.2006
Farver: Trefarvet
Hale: Stumphalet

Opnåede Titler:
DKCH

Stamtavle:

F:
Reg nr:
 
Navn:
My Bonnie Richard Sveske Tærte
Opdrætter: 

Titler:
 
FF:
Reg nr: 
Navn: Gonzo´s Ingolf
Opdrætter: 
Titler:
 
FFF:
Reg nr:  
Navn:
Youhais Frasige Freddy
Opdrætter:
 
Titler:
 SCH
FFM:
Reg nr:
 
Navn:
Agerhønrn´s Santa Lucia Stumperumpe
Opdrætter:
 
Titler:
DKCH, SCH, NSH 
FM:
Reg nr: 
Navn:
Sputnik´s Frida
Opdrætter:
 
Titler:
DKCH
FMF:
Reg nr: 
Navn:
Alfred
Opdrætter:
 
Titler:
 
FMM:
Reg nr: 
Navn:
Sussie
Opdrætter:
 
Titler:
 
M:
Reg nr:
 
Navn:
Vindrosen´s Esmeralda
Opdrætter:
 
Titler:
 
MF:
Reg nr:
 
Navn:
My Bonnie Indyana Jones
Opdrætter:
 
Titler: DKCH
MFF:
Reg nr:
 
Navn:
Pelle
Opdrætter:
 
Titler:
 DKCH 
MFM:
Reg nr:
 
Navn:
My Bonnie Jamen Berit
Opdrætter:
 
Titler:
 
MM:
Reg nr:
 
Navn:
Hyldegård´s himstegimst
Opdrætter:
 
Titler:
 DKCH 
MMF:
Reg nr:
  
Navn:
Youhais Jolly-bob
Opdrætter:
 
Titler:
 DKCH
MMM:
Reg nr:
 
Navn:
Agerhøne´s Misse Olsen Stumperumpe
Opdrætter:
 
Titler:
 

Reg nr. forklaring | Titel forklaring

Elektra har opnået følgende flotte resultater:

29.11.2015 (Middelfart)
Exc.VTK Plac.3

24.11.2012 (Korsør)
Exc.CHK Plac.3 CK

06.10.2012 (Ll.Skensved)
Exc.CHK Plac.2 CK 4.BTK

26.03.2011 (Glud)
Exc.ÅK Plac,1 CK 3.BTK Cert
Hun er nu DKCH

22.01.2011 (Herlufmagle)
Exc.ÅK. Plac.1

05.12.2010 (Årslev V/Odense)
Exc.ÅK Plac.4

27.06.2010 ( Herning )
VG.ÅK

25.06.2010 ( Fredericia )
Exc.ÅK Plac.4

20.02.2010 ( Korsør )
VG.ÅK

28.11.2009 ( Korsør )
Exc.ÅK Plac.1 4.BTK

10.10.2009 ( Herlufmagle )
Exc.ÅK Plac.1 CERT

28.03.2009 ( Lille Skensved )
Exc.ÅK

05.04.2008 ( Lille Skensved )
VG.JK

22.03.2008 (Næstved )
Exc.JK Plac.3

06.10.2007( Ll Skensved )
1.UK 2UKK SL

02.09.2007 (Silkeborg)
1.UK 2.UKK SL

24.11.2007 (Skensved)
Unghundeklasse: 1. præmie. SL.Ck. 1pl. BTK1.Cert. BIM

12.08.2007 (Vejen)
Unghundeklasse: 1. præmie, SL.Ck.bedste unghund, BTK.2.

11.08.2007 (Vejen)
Unghundeklasse: 1.præmie, Sl.Ck.bedste unghund, BTK.4.

17.06.2007 (Ballerup)
Hvalpeklasse: Særdeles lovende, bedste hvalp i racen.

19.05.2007 (Glud)
Hvalpeklasse: Særdeles lovende, bedste tævehvalp, bedste hvalp.

15.04.2007 (Kværndrup)
Babyklasse: Særdeles lovende 1 vinder, bedste babyhvalp.

10.03.2006 (Lille Skensved):
Baby klasse tæver: Sl, 1 vinder, bedste babyhvalp